Jest takie miejsce w Lubiążu, tuż obok słynnego w całej Europie Opactwa Cysterskiego, gdzie można zobaczyć i nabyć rzeczy wyjątkowe. To stacjonarny sklep z pamiątkami „Slowłęg”, w którym znajduje się największy wybór rękodzieła z Krainy Łęgów Odrzańskich. Warto tam przyjechać również po to, by oprócz zakupów móc odpocząć w atmosferze spokoju, zrobić piknik pod jednym z rozłożystych drzew lub przeżyć przygodę bawiąc się w ramach specjalnie opracowanych zabaw tematycznych, tzw. questów. Jednym słowem – to nie tylko idealne miejsce na zakupy, ale i weekendową wycieczkę lub całodzienny odpoczynek!

Sklep z pamiątkami i pięknym rękodziełem niedaleko Wrocławia

Budynek, w którym znajduje się sklep Slowłęg, jest to dawna kancelaria opata. Już samo wnętrze warte jest zobaczenia, a z miesiąca na miesiąc miejsce to wygląda coraz ciekawiej. Można tu kupić między innymi:

  1. produkty spożywcze od lokalnych wytwórców: miody, dżemy, kiszonki, herbaty i wiele innych dobroci;
  2. rękodzieło z drewna, w tym piękne deski i misy oraz inne akcesoria kuchenne;
  3. pamiątki z okolic – magnesy, pocztówki, kalendarze i wiele innych;
  4. wyroby z ceramiki: niepowtarzalny kubek łęgowy, talerze, miski, akcesoria z gliny;
  5. piękną biżuterię, zarówno wykonaną z metalu, z użyciem kamieni, jak i ceramiczną;
  6. ubrania z klasą – unikalne, starannie wykonane rzeczy dla dzieci i dorosłych;
  7. przecudnej urody zabawki, które niczym nie przypominają „chińskich masówek”;
  8. torebki, obrusy, rękawice kuchenne, poszwy i różne drobiazgi do domu;
  9. elementy wystroju wnętrz;

…oraz wiele, wiele innych, zaskakujących różności. Bez wątpienia można rzec, że każdy przedmiot ma duszę i ten sklep to nie jest zwykłe miejsce. Dlaczego? Jego sekret to lokalni twórcy, którzy każdego miesiąca dostarczają nowych przedmiotów na tutejsze półki!

Ten sklep z pamiątkami znajduje się niedaleko miasta Wrocław, a dojechać można, kierując się wskazówkami na mapie:

Rękodzieło w dobrej cenie

Polityka cenowa sklepu została opracowana w taki sposób, aby każdy odwiedzający mógł pozwolić sobie na zakup czegoś wyjątkowego. Dzięki bliskiej współpracy z rękodzielnikami i wytwórcami z całego regionu możemy zaproponować sprawiedliwe ceny, które w wielu przypadkach śmiało konkurują z sieciówkami i produkcją masową. Naszą misją jest dostarczanie odbiorcom rzeczy unikalnych, które są użyteczne, cieszą oko lub kubki smakowe, a przy okazji nie kosztują zbyt wiele.

Certyfikowane marki „Kraina Łęgów Odrzańskich Poleca”

Każdego roku, najwybitniejszym twórcom i podmiotom z Krainy Łęgów Odrzańskich przyznawane są specjalne wyróżnienia. Jest to znak jakości potwierdzający wybitny kunszt rzemieślnika, świetną ideę służącą rozwojowi regionu lub forma potwierdzenia wyjątkowości danego miejsca. W sklepiku Slowłęg można spotkać pełną gamę produktów objętych certyfikacją, a tym samym odbiorcy mogą być pewni ponadprzeciętnej jakości i staranności wykonania ww. produktów.

Samej idei „Slowłęg” oraz walorom turystycznym całego regionu można przyjrzeć się na filmie:

Punkt odbioru Goodra.pl

W sklepie Slowłęg można dokonać odbioru osobistego zamówionych rzeczy. Warto wcześniej umówić termin wraz z przybliżoną godziną odbioru – wtedy paczka na pewno będzie czekać starannie zapakowana. Obecnie przyjmowana jest płatność jedynie gotówką!

Godziny otwarcia

Oto standardowe godziny otwarcia sklepu. Warto jednak wziąć pod uwagę, że w trakcie wydarzeń specjalnych, takich jak organizowane na terenie opactwa festiwale, targi, kiermasze i koncerty, sklep z pamiątkami będzie czynny w niestandardowych godzinach, czyli przez cały czas trwania imprezy. W ciągu tygodnia zapraszamy w następujące dni:

niedziela 10:00–18:00

poniedziałek Zamknięte

wtorek 10:00–18:00

środa 10:00–18:00

czwartek 10:00–18:00

piątek 10:00–18:00

sobota 10:00–18:00

Sklep z pamiątkami Wrocław, Legnica, Lubin i okolice – dojazd i parking

O dostępność miejsc parkingowych na miejscu nie należy się obawiać. W tygodniu autem można swobodnie dojechać pod sam sklep, kierując się brukowaną drogą w stronę opactwa. W weekendy polecamy skorzystać z dogodnego parkingu znajdującego się po prawej stronie od wjazdu. Zaparkować można również nieopodal Karczmy Cysterskiej (a przy okazji warto rozważyć posiłek w tym miejscu – jedzenie jest naprawdę wyśmienite!).

Dojazd do sklepu z pamiątkami z największych miast regionu nie jest trudny. Większość trasy pokonujemy drogą krajową 94, która zazwyczaj na większości odcinków jest przejezdna (korki zdarzają się najczęściej tuż pod Wrocławiem). Warto pamiętać, że oprócz znajdującego się tutaj sklepu i punktu odbioru Goodra.pl w jednym, region ma ogromny potencjał turystyczny, a sam Lubiąż urzeka spokojem. Zapraszamy całe rodziny!