KONKURS – Ścinawskim rowerem miejskim po geocachingowe skarby!

Serdecznie zapraszamy miłośników turystyki i przygody do udziału w konkursie z nagrodami – z wykorzystaniem ŚCINAWSKIEGO ROWERU MIEJSKIGO!

Do wygrania nagroda – gadżet rowerowy! Szczegóły w regulaminie!

Co to jest geocaching?

Geocaching to zabawa (gra terenowa) polegająca na poszukiwaniu w terenie tzw. skrytek lub skrzynek (ang. geocache, potocznie zwanych po prostu keszami), uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy. Są one schowane głównie w interesujących, wartych zobaczenia miejscach – parkach, obiektach historycznych, przy pomnikach, ścieżkach edukacyjnych, zabytkach czy po prostu miejscach z jakiegokolwiek powodu wartych zobaczenia i odwiedzenia. Skrytki zawierają dziennik odwiedzin (tzw. logbook), do którego wpisują się kolejni znalazcy. Mogą również zawierać drobne upominki – wówczas bezwzględnie obowiązuje zasada wymiany.

Lokalizacja miejsca ukrycia skrytki przekazywana jest przez jej założyciela innym uczestnikom gry poprzez przygotowany opis skrytki oraz przez wprowadzenie współrzędnych geograficznych w jednej ze specjalnych internetowych baz danych, tzw. serwisów geocachingowych. Jednym z najpopularniejszych serwisów w Polsce (i całkowicie bezpłatnym) jest opencaching.pl. Przy opisie każdej ze skrytek oprócz długości i szerokości geograficznej miejsca ukrycia znajdują się informacje o wielkości skrzynki, stopniu trudności ukrycia i terenu, na którym skrytka została umieszczona, oraz mnóstwo innych, przydatnych informacji nie tylko o samym keszu, ale także o atrakcjach w jego okolicy.

O szczegółowych zasadach geocachingu oraz o tym, jak założyć konto w serwisie opencaching.pl i jak skonfigurować je w smartfonie, dowiecie się z broszury „ABC geocachingu”, dostępnej pod adresem

https://drive.google.com/file/d/1OLRWXpNFavQB37UFdoKduwopR8C-ll1g/view

Gdzie szukać skrytek w Ścinawie i jej najbliższej okolicy?

Skrytki będą widoczne w Waszej aplikacji smartfonowej, np. c:geo, po założeniu konta w serwisie i jego uwierzytelnieniu w smartfonie. Zachęcamy zwłaszcza do poszukiwań 40 skrytek pogrupowanych w następujące geościeżki:

Regulamin konkursu

 1. Konkurs trwa od  01 maja 2024 r. do 31 maja 2024 r.
 2. Warunkiem udziału w konkursie jest wypożyczenie roweru w ramach Ścinawskiego Roweru Miejskiego https://srm.roovee.eu/ oraz znalezienie jak największej liczby skrytek geocachingowych w Ścinawie i jej najbliższej okolicy, wchodzących w skład geościeżek: Ścinawskie ogórki, Coraz bliżej Ścinawy, Dziewin, Ścinawa po przejściach, zarejestrowanych w portalu opencaching.pl
 3. Rower można wypożyczać wielokrotnie.
 4. Warunkiem zaliczenia danej skrytki jest dokonanie wpisu uczestnika w jej logbooku (nick + data znalezienia).
 5. Ponadto uczestnik jest zobowiązany wykonać co najmniej jedno zdjęcie, na którym będzie widoczny wraz z wypożyczonym rowerem i jedną ze znalezionych skrytek.
 6. W zgłoszeniu konkursowym uczestnik przesyła:
  1. imię i nazwisko, telefon kontaktowy
  1. nick w serwisie opencaching.pl
  1. wykaz nazw znalezionych skrytek (w których wpisał się do logbooka)
  1. daty, w których korzystał z Ścinawskiego Roweru Miejskiego
  1. co najmniej jedno zdjęcie, o którym mowa  w punkcie 5 regulaminu
 7. Zgłoszenie konkursowe należy wysłać poprzez formularz kontaktowy : https://forms.gle/Aax1LRAVNgmwdikK9
 8. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która znalazła najwięcej skrytek i przejechała najwięcej km Ścinawskim Rowerem Miejskim. W przypadku tej samej liczby znalezionych skrytek wygra osoba, która przejechała więcej km.
 9. Ponadto wśród wszystkich uczestników konkursu zostaną rozlosowane nagrody pocieszenia, ufundowane przez Burmistrza Ścinawy
 10. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie LGD Kraina Łęgów Odrzańskich ul. Rynek 5b 59-330 Ścinawa