Agnieszka i Kamil Kijewscy

Ceramika

O nas

W pracowni ceramicznej Agnieszki i Kamila Kijewskich powstaje wyjątkowa ceramika, zarówno ta ozdobna, jak i użytkowa. Wszystko produkowane jest w Naroczycach, które położone są w Krainie Łęgów Odrzańskich. Elementy oferty wytwarzane są ręcznie, a inspiracją do tych projektów jest bujna roślinność porastająca brzegi Odry, a także tamtejszy krajobraz. 

Większość ceramiki wykonuje się dzięki toczeniu na kole garncarskim. To ukłon w kierunku tradycyjnych metod przy jednoczesnym dbaniu o nowoczesny charakter efektów pracy.

Wysokiej jakości rękodzieło

Pracownia ceramiczna Agnieszki i Kamila Kijewskich to miejsce wyjątkowe, w którym powstają małe dzieła sztuki. Wszystkie produkty są wytwarzane ręcznie. Nie znajdujemy tam odlewów lub kopii. To właśnie dzięki temu przedmioty te mają oryginalny, w pełni niepowtarzalny charakter.

Warto oddać, iż twórcy nie zatrzymują swojej wiedzy i doświadczenia wyłącznie dla siebie. Organizują oni warsztaty ceramiczne, w których trakcie każdy może nauczyć się pracy z gliną.

Wszystko odbywa się z korzyścią dla środowiska!

Glina, czyli masa ceramiczna, z jakiej korzystają Agnieszka i Kamil Kijewscy, pozyskiwana jest bezpośrednio z ziemi, która stanowi najbardziej naturalne z możliwych miejsc. Twórcy nabywają materiał, który jest już przygotowany do dalszej obróbki.

Część asortymentu to regularna oferta, ale wiele produktów jest wykonywanych na zamówienie Klienta, dzięki czemu nie dochodzi do nadmiernego zużycia energii.

Znak „Kraina Łęgów Odrzańskich poleca”

Ceramika Agnieszki i Kamila Kijewskich otrzymała certyfikat „Kraina Łęgów Odrzańskich Poleca” w kategorii rękodzieło/rzemiosło.

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz

  •   Adres:
    ul. Głogowska 4F Chobienia, 59-305 Rudna
  •   Numer telefonu:
  •   Sieć: