Alpasie na wypasie- Przygoda z alpakami

Oferta rekreacyjno- warsztatowa

O nas

Niezwykłą przygodę z alpakami rozpoczęła Sylwia Kowalcze-Magiera, która założyła hodowlę tych uroczych stworzeń w Białołęce. Jest ona wykwalifikowanym zoologiem i alpakoterapeutą. Prowadzi warsztaty z alpakami i alpakoterapię dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych.

    • W ofercie znajdziemy:

    • -Alpakoterapie- jest to naturalna metoda pracy wzmacniająca procesy edukacyjne, rehabilitacyjne i terapeutyczne. Szczególnie dedykowana jest osobom z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami zachowania. Zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu.

    • – Spacery i spotkania z alpakami. Spędzicie tu przesympatyczne chwile – zwierzęta można przytulić, pogłaskać, nakarmić i zrobić sobie z nimi zdjęcia. Następnie ubieramy alpaki w kantarki i smycze i idziemy na spacer do pobliskiego lasu i w tereny pobliskich łąk i pól.

    • – Zajęcia przyrodnicze w towarzystwie alpak. Na spacerze oprócz kontaktu z alpakami, także obserwujemy okoliczną przyrodę oraz poznajemy ciekawostki ze świata zwierząt i roślin.

Wszystko odbywa się z korzyścią dla środowiska!

Alpaki są ekologicznymi kosiarkami, a do tego użyźniają ziemię. Obornik, który produkują jest oddawany dla okolicznych sąsiadów, aby naturalne użyźniać ich ogródki.

Dostępność: Odwiedziny u alpak są możliwe przez cały rok.

Już wiecie, gdzie można spędzić miło i przyjemnie czas w towarzystwie alpak, korzystając z uroków Krainy Łęgów Odrzańskich.

 

Alpasie na wypasie- przygoda z alpakami otrzymało Certyfikat „Kraina Łęgów Odrzańskich POLECA” w kategorii usługa turystyczna/ rekreacyjna.

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz