Bieg Szlakiem Wielkiej Niedźwiedzicy

Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wińsku

O nas

Bieg Szlakiem Wielkiej Niedźwiedzicy jest cyklicznym, corocznym wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim. Wydarzenie odbywa w drugim dniu obchodów Dni Wińska (niedziela), które przypadają w drugiej połowie lipca.

 

Nazwa Bieg Szlakiem Wielkiej Niedźwiedzicy nawiązuje do wędrówki, jaką ze wschodu po wojnie przebyli obecni mieszkańcy Wińska. Wydarzenie ma na celu pokazanie walorów turystyczno-przyrodniczych Gminy Wińsko, integracje lokalnej społeczności i biegaczy oraz promocję zdrowego trybu życia.

Do 2021 roku bieg odbywał się ulicami miasta, natomiast ostatni bieg wiódł malowniczą trasą z Białkowa (Centrum Edukacji Astronomicznej) do Głębowic. Oferta skierowana jest dla wszystkich, profesjonalnych oraz amatorów i ich rodzin. Każdy z uczestników przed startem otrzymuje zestaw startowy. Trasa pikniku jest planowania tak, aby pokazać walory Gminy przy czym nie ingerować w środowisko naturalne zwierząt.

 

Bieg przyciąga wielu zawodników z całej Polski. Organizatorzy zapewniają ciekawą formułę oraz atrakcyjne i cenne nagrody dla zwycięzców. Podczas imprezy organizatorzy zapewniają uczestnikom oraz gościom dodatkowe atrakcje.

Bieg Szlakiem Wielkiej Niedźwiedzicy -Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wińsku uzyskał Certyfikat Jakości „Kraina Łęgów Odrzańskich POLECA” w kategorii usługa wydarzenie.

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz