Centrum Uważności i Edukacji Regionalnej w Tarchalicach

Stowarzyszenie "Połączeni z naturą"

O nas

Centrum Edukacji i Uważności Regionalnej to wielowymiarowa przestrzeń do prowadzenia różnorodnych warsztatów w oparciu o bezpośredni kontakt z naturą. Edukacja przyrodnicza jaką oferuje nam Centrum, polega na wykorzystaniu otaczających walorów naturalnych na terenie Tarchalic. To niezwykłe miejsce stworzyło Stowarzyszenie „Połączeni z naturą”, które swoje działania opiera m.in. na upowszechnianiu wiedzy nt. walorów przyrodniczych terenów nadodrzańskich, a także prowadzeniu zajęć z uważności (mindfulness) oraz kąpieli leśnych (shin-yoku). Na szczególną uwagę zasługuje teren zielony przy budynku, w którym powstał całoroczny Ogród Zmysłów.

Wyjątkowe położenie turystyczne i ogromne bogactwo przyrodnicze

Tarchalice to mała miejscowość nadodrzańska, położona w gminie Wołów, o bogatym potencjale turystycznym. Na terenie Tarchalic znajduje się jeden z największych starożytnych ośrodków hutniczych w Europie z ok. II-III w. n.e. W niedalekim sąsiedztwie obszarze Natura 2000 Krainy Łęgów Odrzańskich, znajduje się polder zalewowy Domaszków-Tarchalice, który oprócz funkcji przeciwpowodziowej spełnia także funkcję ochronną niezwykłej przyrody w dolinie rzeki Odry. Przez ten teren prowadzą trasy rowerowe i przebiega m.in. ponadregionalny rowerowy szlak Odry, łączący Wrocław z Głogowem.

Dostępność:

Oferta jest całoroczna, o wszystkich działaniach informacje umieszczane są na fanpage na Facebooku. Stowarzyszenie uczestniczy w rożnego rodzaju targach- kiermaszach, gdzie promuje swoją działalność. Odbiorca ma możliwość dopasowania oferty do swoich potrzeb. Wydarzenia na terenie Centrum są otwarte i dostępne dla dzieci i dorosłych. Ogród zmysłów, który znajduje się przy Centrum Uważności i Edukacji jest otwarty cały rok i dostępny dla turystów.

Centrum Uważności i Edukacji Regionalnej otrzymało Certyfikat „Kraina Łęgów Odrzańskich POLECA” w kategorii miejsce.

 

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz