Edukacyjna Ścieżka Pszczelarska

Pasieka Zuzia

O nas

Pasieka Zuzia powstała w 2006 roku w malowniczej miejscowości Domaszków, nieopodal Klasztoru Pocysterskiego w Lubiążu. Obok pasieki biegnie jedna z dolnośląskich tras rowerowych. Od 2015 roku właściciele prowadzą jedyną w gminie Wołów Interaktywną Edukacyjną Ścieszkę Pszczelarską.

 

Teren na którym znajduje się pasieka jest wyjątkowy, przy lesie, ze stawem i pięknym ogrodem kwiatowym. Wycieczki, które odwiedzają Edukacyjną Ścieżkę Pszczelarską mają okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek o pracy pszczelarza, poznać niesamowity świat pszczół i dowiedzieć się o roli jaką pełnią w przyrodzie. Na terenie pasieki znajduje się domek do apiterapii, miejsce na ognisko, grill i wiata.

 

Już drugi rok z rzędu w czerwcu właściciele wraz z zaprzyjaźnioną pasieką organizują Dzień Otwarty w Pasiece Zuzia. Podczas tego wydarzenia wszyscy mogą bezpłatnie uczestniczyć w warsztatach pszczelarskich, skorzystać z domku do apiterapii oraz posłuchać prelekcji nt. pszczół, miodów i ich właściwości. Podczas tej imprezy w stylu slowlife towarzyszą różnorodne warsztaty proekologiczne, spotkania ze zwierzętami, strefy relaksu oraz kiermasz rękodzielników i producentów zdrowej żywności z Krainy Łęgów Odrzańskich.

Dostępność:

Edukacyjna Ścieżka Pszczelarska otwarta jest od początku maja do końca września.

Edukacyjna Ścieżka Pszczelarska otrzymała Certyfikat Jakości „Kraina Łęgów Odrzańskich poleca” w kategorii miejsce.

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz