Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie

Festiwal Ścinawski Blues nad Odrą

O nas

Festiwal Ścinawski Blues nad Odrą powstał w 2008 roku z pomysłu i inicjatywy blues’mana Dariusza Łacha. Wydarzenie okazało się wspaniałym początkiem dla organizatorów i inspiracją do tworzenia kolejnych edycji. Dziś jest stałym punktem na „Bluesowej Mapie Polski”.

Festiwal to również Konkurs Amatorskich Zespołów Bluesowych, który odbywa się zawsze podczas pierwszego dnia Festiwalu. Dzięki temu wydarzeniu Blues Festiwal zdecydowanie rozwinął się, ale zyskał również na atrakcyjności.
Od 2012 roku we współpracę przy Festiwalu zaangażowało się również Stowarzyszenie Moto Silesia, które jest organizatorem Zlotu Motocyklowego w Ścinawie. Po organizacji Zlotu powstał pomysł na Paradę Motocyklową ulicami Gminy Ścinawa, która także wpisała się już na stałe do programu Festiwalu. W organizację aktywnie angażuje się środowisko osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenia oraz wolontariusze, sprawiając, że Festiwal Ścinawski Blues nad Odrą jest również swego rodzaju imprezą integracyjną. Podczas Ścinawskiego Bluesa nad Odrą występują także bluesowi i około bluesowi artyści niepełnosprawni, prawdziwe muzyczne talenty.

Co roku na scenie występują znakomici Artyści

Od początku istnienia festiwalu, kunszt swojej artystycznej blues duszy można było usłyszeć między innymi, w wykonaniu takich artystów jak: Dżem, Leszek Cichoński, Free Blues Band, Easy Rider, Marek Piekarczyk, J.J. Band, Obstawa Prezydenta, Nocna Zmiana Bluesa, Cree, Boogie Boys, Martyna Jakubowicz, Voo Voo, Hoo Doo Band, Harmonijkowy Atak, Zdrowa Woda, Hot Lips, George Dyer Band, Daro Blues Band, Carlos Johnson, Carvin Jones Band, Michael Win Band, i wielu wielu innych, wspaniałych Artystów.

Nadodrzański klimat

Poza wysokim poziomem muzycznym wydarzenie to wyróżnia miejsce – jedno z piękniejszych w regionie – Port w Ścinawie. Wielka rzeka Odra sprawia, że jest tam wyjątkowy klimat. W trakcie festiwalu na pokładzie szkuty Łęgowa Dama można podczas rejsu po Odrze obserwować odrzańską przyrodę i smakować produkty lokalne.

W czasie trwania festiwalu można skorzystać na miejscu z wielu atrakcji dla dorosłych, ale również dla przybyłych z rodzicami dzieci jak np. wesołe miasteczko. Ponadto co roku dochodzą nowe atrakcje.

Blues w Ścinawie zatem zamieszkał na stałe i niezmiennie cieszy się ogólnopolskim rozgłosem, muzyką na wysokim poziomie, sympatyczną atmosferą i fantastyczną publicznością.

Dostępność: Festiwal Ścinawski Blues nad Odra jest imprezą cykliczną organizowana w miesiącu lipcu. Impreza ma charakter całkowicie otwarty i bezpłatny dla wszystkich uczestników.

Ścinawski Blues na Odrą- Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie uzyskało Certyfikat „Kraina Łęgów Odrzańskich POLECA” w kategorii usługa wydarzenie.

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz