Fundacja Osada Rybacka

Ekomuzeum Osady Rybackiej Dziewin

O nas

Ekomuzeum Osady Rybackiej Dziewin jest jednym z tych miejsc, które w pełni czerpie ze specyfiki Krainy Łęgów Odrzańskich i w zorganizowany, przyjazny sposób dysponuje potencjałem regionu. Efektem prac jest szeroka oferta łącząca w sobie walory edukacyjne, promocji kultury, ochrony środowiska i czerpania wprost z możliwości turystycznych Dziewina.

 

Dlaczego warto odwiedzić Ekomuzeum?

Świetna jest już sama lokalizacja obiektu, czyli Dziewin. Położona niedaleko Ścinawy, niewielka wioska, jest niesamowicie malownicza i – jak określają ją wszyscy przyjezdni – bardzo klimatyczna. Można tu wybrać się na spacer podziwiając krajobraz sielskiej zabudowy, by wreszcie trafić prosto nad Odrę. Ciekawostka? Utarło się, że Dziewin jest „Dolnośląskim Kazimierzem Dolnym” – warto sprawdzić na własne oczy, czy teza ta jest słuszna!

Sama galeria i muzeum powstały z inictatywy dwojga pasjonatów sztuki: Asi i Mariusza. Całość działa od 15 lat, a w początkowej fazie trzonem działalności była organizacja tygodniowych plenerów malarskich, których celem była integracja artystów z całej Polski, wraz z jednoczesnym powiększeniem dorobku galerii. Dziś jest to przede wszystkim szereg certyfikowanych spotkań z historią i naturą, głównie o charakterze edukacyjnym. Jedno jest pewne – w tym miejscu można miło spędzić czas i prawdziwie odpocząć!

Ten partner posiada certyfikat