Garnierówka

Usługi noclegowe w Zespole Poklasztornym

O nas

W Głębowicach w gminie Wińsko znajduje się wyjątkowy obiekt – zespół klasztorny przetworzony na bazę noclegową. Kiedyś w murach tych mieszkali ojcowie karmelici, dziś najczęściej goszczą tu chętni na udział w rekolekcjach i osoby szukające odpoczynku od zgiełku i typowych, hotelowych atrakcji.

Oprócz nocowania, możliwe jest też zwiedzanie obiektu z przewodnikiem – godne zainteresowania są kościelne wieże oraz krypta. Kościelne mury zamieszkują również… nietoperze, dzięki czemu tutejsza ścieżka edukacyjna jest urozmaicona o spotkanie z fauną charakterystyczną dla Doliny Łachy.

Mnóstwo warsztatów i wydarzeń

Usługi edukacyjne w tym miejscu są bardzo rozbudowane. Można zapisać się zarówno na warsztaty z zielarstwa, jak i kaligrafii. Do ciekawych wydarzeń można zaliczyć jarmark historyczny. Będąc na miejscu warto też wybrać się na wycieczkę wokół Głębowic i podziwiając piękno tutejszej przyrody, natknąć się na ruiny pałacu, wieżę obserwacyjną i kaplicę Matki Boskiej Bolesnej.

Ciekawostki

  • W pobliżu znajduje się boisko, siłownia i plac zabaw,
  • To tylko 50 kilometrów od Wrocławia (najwygodniejszy dojazd trasą S5),
  • Obiekt otwiera się obecnie jedynie dla grup,
  • Funkcjonuje tu kuchnia, w której potrawy są przygotowane ze świeżych składników,
  • Do tutejszego kościoła parafialnego można dostać się bez wychodzenia na zewnątrz

Garnierówka zaprasza grupy zorganizowane na rekolekcje i kontemplację w komfortowych i niespotykanych w innych obiektach warunkach.

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz