Gminna Izba Tradycji Pożarnictwa w Malczycach

Ochotnicza Straż Pożarna w Malczycach

O nas

Gminna Izba Tradycji Pożarnictwa w Malczycach to jedna z nielicznych dotyczących pożarnictwa w regionie Krainy Łęgów Odrzańskich. Znajduje się w sąsiedztwie Malczyckiej Izby Muzealnej ze zbiorami 820 letniej historii miejscowości i regionu.

Izba Tradycji Pożarnictwa powstała w 2021 roku , a jej inicjatorem jej założenia jest wieloletni członek zarządu OSP Malczyce Adam Haładus.

Ocalić od zapomnienia

Pierwsze struktury ochrony przeciwpożarowej powstały na Dolnym Śląsku już w 1945 roku. Najpierw były to struktury zakładowych jednostek, a następnie poszczególnych, okolicznych miejscowości. W Gminie Malczyce Ochotnicza Straż Pożarna działa już ponad siedem dekad, a przez jej szeregi przewinęło się około 500 osób.

W Izbie Tradycji Pożarnictwa mieszczącej się w remizie OSP zebrano dokumenty, gadżety i inne artefakty gromadzone przez malczyckich druhów na przestrzeni wielu lat. Oparte są na historii pożarnictwa z jednostek z gminy Malczyce i regionu po roku 1945, w tym z okresu 160 lecia pożarnictwa na Dolnym Śląsku.

Dostępność:

Oferta całoroczna. Otwarta w soboty w godzinach 800-1200 lub po uzgodnieniu telefonicznym w ciągu tygodnia.

Kontakt:

e-mail: zgmalczyce@o2.pl

Gminna Izba Tradycji Pożarnictwa w Malczycach otrzymała Certyfikat Jakości „Kraina Łęgów Odrzańskich Poleca” w kategorii usługa edukacyjna/kulturalna.

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz