Klub Ludowy BIESIADA

Eugeniusz Opyd

O nas

Klub Ludowy BIESIADA w Warzęgowie powstał w 2014 roku, za sprawą Eugeniusz Opyda- artysty, którego pasją jest muzyka i miłość do tradycji i kultury ludowej.

Klub zajmuje się kultywowaniem tradycji ludowej ze szczególnym uwzględnieniem regionu dolnośląskiego. Prowadzi pracę z dziećmi w oparciu o zespół „Małe Warzęgowo i Przyjaciele”. 30 osób dorosłych i seniorów aktywnie działają w zespołach oraz Uniwersytecie Ludowym Trzeciego Wieku.

Promocja tradycji i kultury naszego regionu w Polsce i za granicą

Klub Ludowy Biesiada ma na swoim koncie wiele występów w kraju i na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych-   Międzynarodowych Spotkaniach Muzykujących Rodzin. Dwukrotnie zespół występował w Niemczech, na Ukrainie oraz Litwie. Ostatnio dwukrotnie w festiwalu BALKAN FOLK FEST w Złotych Piaskach w Bułgarii.  W tym  roku w lipcu kapela będzie uczestniczyła w festiwalu w Czarnogórze.

Co roku we wrześniu Klub organizuje wydarzenie Warzęgowskie Spotkania Kapel -„GRA KAPELA NA GANKU”. Przy klubie działa Dolnośląski Zespół Folklorystyczny „Warzęgowianie”, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Warzęgowianie”, Muzykująca Rodzina, zespół instrumentalno-wokalny „MY WE DWOJE”, Uniwersytet Ludowy Trzeciego Wieku.

Dostępność:

Klub jest czynny codziennie w godzinach 2000– 2200

Kontakt: e-mail: opyd@autograf.pl

Klub Ludowy BIESIADA otrzymał Certyfikat Jakości „Kraina Łęgów Odrzańskich Poleca” w kategorii usługa edukacyjna/kulturalna.

Ten partner posiada certyfikat