Łącznik- Ścieżka Turystyczna

Ochotnicza Straż Pożarna w Krzydlinie Małej

O nas

Pieszo- rowerowa ścieżka turystyczna to 18 km szlak łączący Krzydlinę Małą z Krzydliną Wielką. Ścieżka ukazuje walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe obu miejscowości.     Jest to jedyna taka oferta Ścieżki Turystycznej wykonanej na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Jezierzycy.

 

Połączenie dwóch miejscowości  i stworzenie wspólnego Łącznika służy lokalnej społeczności oraz turystom. Służy ono – z jednej strony do podniesienia wiedzy na temat miejsca, w którym się znajdujemy, jak i do aktywnego spędzania czasu wolnego. Zwiedzanie Łącznika- ścieżki turystycznej rozpocząć można według uznania – z dwóch punktów startowych. Jeden z nich to Oaza w Krzydlinie Wielkiej, a drugi – Sołtysówka, która znajduje się w Krzydlinie Małej. Na trasie zlokalizowane jest 16 punktów przystankowych, na których nie tylko odpoczniecie na wyjątkowych ławkach, ale także posłuchacie mini historii związanych z miejscami, w których one stanęły.

Unikatowe rzeźbione w drewniane ławki z kodami QR, dają możliwość odtworzenia słuchowiska opisującego poszczególne miejsca, na których zostały postawione ławki wraz z nagranymi dźwiękami natury. W słuchowisku są zawarte proekologiczne rozwiązania, a turysta odwiedzający trasę usłyszy jak wyjątkowe i rzadkie gatunki flory i fauny może napotkać na swojej drodze i jak ważne są dla naszego ekosystemu. Na słuchowiskach odbiorcy mogą się dowiedzieć historii dwóch miejscowości oraz wiele przyrodniczych i kulturalnych ciekawostek, które czekają nas na trasie Łącznika.

Dostępność:

Łącznik – ścieżka turystyczna jest otwarta cały rok. Wyznaczony szlak znajduje się na otwartej przestrzeni i jest otwarty na odbiorców poprzez wędrówki piesze, objazd rowerem jak i również jazdę konną.

Łącznik – ścieżka turystyczna otrzymała Certyfikat Jakości „Kraina Łęgów Odrzańskich POLECA” w kategorii miejsce.

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz