Małgorzata Bielska

Biżuteria autorska

O nas

Małgorzata Bielska zajmuje się tworzeniem unikatowej biżuterii. Autorski pomysł, doskonała jakość i rękodzieło: tak w skrócie można opisać te wyroby niezwykłe ozdoby. Podczas produkcji stosowana jest technika jubilerska, a używane materiały to przede wszystkim miedź, złoto i hematyt. Całość tworzona jest ręcznie: od wycięcia kształtu przy pomocy piłki włosowej, przez lutowanie i polerowanie, a na zapakowaniu kończąc. 

Co łączy ten produkt z regionem Krainy Łęgów Odrzańskich? Przede wszystkim to, iż do wytwarzania biżuterii wykorzystywane są surowce, które wydobywa się w kopalniach głębinowych w Lubinie, Rudnie i Polkowicach (KGHM).

Oryginalny projekt i wykonanie!

Biżuteria Małgorzaty Bielskiej to pomysł autorski. Jest ona wykonywana samodzielnie przez projektantkę. Inspiracją wzorów i kształtów jest głównie świat przyrody oraz otaczająca nas rzeczywistość.

Wśród wyrobów znajdujemy np. wisior przypominający kotewkę, czyli roślinę wodną rosnącą w Krainie Łęgów Odrzańskich. Oprócz niej na uwagę zasługują również ozdoby przywodzące na myśl kanie, rudy, dęby i wiele, wiele innych wspaniałych rzeczy! Warto dodać, iż wykonawczyni używa także szkła, w którym zatapia płatki metali szlachetnych, takich jak srebro.

 

Wszystko odbywa się z korzyścią dla środowiska!

Metale (srebrno, miedź i mosiądz) używane przez Małgorzatę Bielską w procesie produkcji biżuterii nie są przypadkowe, ponieważ możliwe jest ich 100% przetworzenie. Czynie je to przyjaznymi dla przyrody.

Ciekawostką jest fakt, iż miedziane ozdoby tego typu mają pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Miedź bowiem wykazuje możliwość realnego wspierania układu immunologicznego oraz posiada właściwości antydrobnoustrojowe.

 

Znak „Kraina Łęgów Odrzańskich poleca”

Biżuteria autorska Małgorzaty Bielskiej otrzymała certyfikat „Kraina Łęgów Odrzańskich Poleca” w kategorii rękodzieło/rzemiosło.

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz

  •   Adres:
    Średzka 1, Wilczków, 55-320 Malczyce
  •   Numer telefonu:
  •   Sieć: