MANOceramics

Tradycyjne rzemiosło, niepowtarzalna ceramika

O nas

Pracownia MANOceramics znajduje się w Malczycach, a jej drzwi stają otworem nie tylko dla klientów, ale i chętnych do wzięcia udziału w kameralnych warsztatach odsłaniających arkana pracy na kole garncarskim.

Produkcja naczyń w pracowni garncarskiej MANOceramics odbywa się przy użyciu energooszczędnych narzędzi, a w procesie technologicznym korzysta się z surowców odzyskanych. Ponadto dokładane są wszelkie starania, aby zapobiegać zanieczyszczaniu wody.

Certyfikowana Kolekcja TRIGON

Kolekcja TRIGON, która została zaprojektowana i wykonana przez Agatę Marcinkowską w pracowni garncarskiej MANOceramics to naczynia inspirowane estetyką bauhausu. Na całość składają się filiżanki, kubki, cukiernica i mlecznik, imbryk, patera i talerzyki deserowe, czarki, misy, salaterki sałatkowe oraz talerze obiadowe i na zupę. To wyjątkowy komplet, zachwycający swoją oryginalnością i wysoką jakością.

Warto wspomnieć, że kolekcja TRIGON powstała jako dyplom licencjacki na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Miało to miejsce w 2010 roku. Jednak do oferty została włączona dopiero po 5 latach, kiedy otworzono pracownie MANOceramics. Od tego czasu popularność kompletu nieustannie wzrasta.

 

Wszystko odbywa się z korzyścią dla środowiska!

Wszystkie naczynia, które są wytwarzane w pracowni garncarskiej MANOceramics powstają przy zastosowaniu energooszczędnych narzędzi. Ponadto w całym procesie technologicznym wykorzystywane są materiały odzyskiwane, a wdrażane rozwiązania technologiczne pozwalają na skutecznie zapobieganie zanieczyszczaniu wody.

 

Wyjątkowy „Kubek Łęgowy”

Kubek Łęgowy, który został wykonany przez Agatę Marcinkowską w pracowni garncarskiej MANOceramics to świetny produkt, jednoznacznie nawiązujący do regionu Krainy Łęgów Odrzańskich. Kolor naczynia to zieleń inspirowana barwami, jakie można zobaczyć w lasach łęgowych. Warto dodać, iż kubek ten jest wytwarzany z lokalnych surowców, przy zastosowaniu tradycyjnej techniki toczenia na kole garncarskim.

Projekt Kubka Łęgowego powstał w 2020 roku, na potrzeby konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Kraina Łęgów Odrzańskich. Gadżet ten zajął wówczas drugie miejsce w kategorii upominków do 40 zł. Ze względu na to, iż bardzo spodobał się on wielu odbiorcom, skutkiem było włączenie go do stałej oferty MANO. Obecnie cieszy się on dużą popularnością wśród konsumentów, którzy doceniają regionalny charakter przedmiotu.

 

Charakter… przede wszystkim!

Kształt i kolor Kubka Łęgowego są swoistym odwzorowaniem krajobrazu znad Odry, oczywiście w ujęciu artystycznym. Jest to produkt w pełni unikalny, co czyni go doskonałą propozycją na prezent dla wyjątkowej osoby.

Technika, którą posłużono się do wyprodukowania tego naczynia to nie tylko odwołanie do tradycyjnych rozwiązań, ale także sposób na nadanie każdemu produktowi niepowtarzalnego charakteru. Jest tak, ponieważ każdy kubek zawsze będzie się odrobinę różnił od pozostałych. Dla wielu może być to niedostrzegalne, ale w istocie tak właśnie jest. Należy także zaznaczyć, iż jest to przedmiot przeznaczony do codziennego użytkowania, a nie tylko ozdoba.

Kolczyki z ceramiki

MANOceramics to również inne produkty ceramiczne. Pracownia ta wytwarza niepowtarzalne, kolorowe i świetnie wyglądające kolczyki z ceramiki. To świetne dodatki modowe, produkowane z najwyższą dbałością o detale. Jednocześnie biżuteria ta jest oferowana w bardzo przystępnych cenach, dzięki czemu można zebrać wyjątkową kolekcję kolczyków zdecydowanie taniej, niż u klasycznego jubilera. Zapraszamy do zapoznania się z pełną gamą produktową!

Znak „Kraina Łęgów Odrzańskich poleca”

Kubek Łęgowy oraz kolekcja TRIGON od MANOceramics otrzymały certyfikat „Kraina Łęgów Odrzańskich Poleca” w kategorii rękodzieło/rzemiosło.

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz