Owoce Lutyni

Przetwory z owoców i warzyw

O nas

Owoce Lutyni to gospodarstwo sadownicze, w którym powstają różnego rodzaju przetwory z ekologicznych owoców oraz warzyw. Są to przede wszystkim dżemy bez dodatku cukru (lub niskosłodzone), octy jabłkowe, soki tłoczone, zakwasy z buraków, sałatki warzywne oraz wiele innych smacznych i zdrowych produktów!

Właściciele Anna i Bolesław Szlączka zajmują się przygotowywaniem przetworów od 2011 roku, a w swojej pracy wykorzystują wyłącznie surowce pochodzące z ich własnych upraw.

Przetwory 100% naturalne:

Wszystkie produkty dostępne w Owocach Lutyni, są wytwarzane z roślin uprawianych w tymże gospodarstwie sadowniczym. W ofercie znajdujemy m.in. dżemy, w których składzie są wyłącznie owoce, sałatki warzywne powstałe na bazie autorskiego octu jabłkowe, jak również różnego rodzaju naturalne, tłoczone soki.

Właściciele stawiają na jakość: produkcja przetworów jest na małą skalę, co pozwala maksymalnie zadbać o to, aby wszystkie produkty zawsze prezentowały najwyższy poziom.

Wszystko odbywa się z korzyścią dla środowiska!

W gospodarstwie sadowniczym Owoce Lutyni zbiory odbywają się wtedy, kiedy owoce osiągają odpowiednią i najlepszą fazę dojrzałości, a wokół warzyw roztacza się piękny zapach. Wszystko to odbywa się w pełni naturalny i bezpieczny dla środowiska sposób, ponieważ właściciele nie korzystają z żadnej chemii do upraw. Dzięki temu plony są nad wyraz aromatyczne.

Warto także dodać, że w gospodarstwie znalazło się także miejsce dla gniazd dla murarek ogrodowych, dziko rosnących drzew i krzewów oraz żywopłotu. Wszystko po to, aby zapewnić miejsce do gniazdowania najróżniejszym ptakom oraz owadom. Właściciele zadbali także o to, aby zaopatrzyć swoją plantację w budki łęgowe.

Usługi turystyczne

Oprócz działalności związanej z wytwarzaniem przetworów, Owoce Lutyni polecają się jako miejsce spotkań. Są tu przede wszystkim organizowane warsztaty dla młodzieży, podczas których przybliża im się kulisy pracy sadownika. Dzięki świetnemu zapleczu gastronomicznemu, można tutaj też wynająć miejsce na imprezy okolicznościowe.

Znak „Kraina Łęgów Odrzańskich poleca”

Gospodarstwo sadownicze Owoce Lutyni otrzymało certyfikat „Kraina Łęgów Odrzańskich poleca” w kategorii produkt spożywczy przetworzony oraz w drugiej kategorii usługa turystyczna/rekreacyjna.

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz