Pasieka GARWÓŁ

Piotr Oksanicz: Miody i produkty pszczele

O nas

Pasieka GARWÓŁ oferuje miody naturalne oraz inne produkty pszczele, m.in. miody z dodatkami pyłku, czarnej porzeczki, propolis, imbiru oraz cytryny, a także pierzgę i pyłek kwiatowy. 

Przedsiębiorstwo mieści się we wsi Garwół, leżącej na terenie gminy Wołów. Miody i produkty pszczele pozyskiwane są we niemalże w całym obszarze Krainy Łęgów Odrzańskich. Warto wspomnieć, iż jest to pasieka wędrowna, która zmienia swoje położenie kilkukornie podczas sezonu. Do produkcji miodów wykorzystywane są rośliny porastające malownicze miejsca w Dolinie Odry.

Miód i produkty pszczele 100% naturalne:

W ofercie Pasieki GARWÓŁ znajdujemy kilkanaście gatunków miodu, a także pyłek kwiatowy, pierzgę, propolis, wosk oraz mleko mateczne (dostępne wyłącznie w sezonie).

Pozyskiwanie miodów odbywa się na terenie wszystkich gmin położnych w rejonie Krainy Łęgów Odrzańskich. Jest to możliwe przez fakt, iż jest to tzw. pasieka wędrowna, położenie położenie w trakcie okresu wiosenno-letniego ulega zmianom. Główną bazą pożytkową dla pszczół są rośliny porastające Dolinę Odry.

Wszystko odbywa się z korzyścią dla środowiska!

Wszystkie działania Pasieki GARWÓŁ mają na względzie ochronę środowiska naturalnego. Właściciele stale współpracują z lokalnymi rolnikami oraz dbają, aby rośliny z jakich pozyskiwany jest miód, wzrastały bez zastosowania sztucznych i chemicznych środków.

Ponadto właściciel pasieki corocznie bierze udział w Rodzinnym Rajdzie o Plaster Miodu, gdzie prowadzi także warsztaty o bioróżnorodności oraz opowiada o dziedzictwie przyrodniczym i kulturowym w malowniczej Dolinie Odry.

Znak „Kraina Łęgów Odrzańskich poleca”

Pasieka GARWÓŁ otrzymała certyfikat „Kraina Łęgów Odrzańskich poleca” w kategorii produkt spożywczy nieprzetworzony.

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz