Pasieka Oleksy

Rodzinna pasieka z tradycjami

O nas

Pasieka Oleksy działa nieprzerwanie od 1975 roku. Dzisiejszy właściciel, Paweł Oleksy, odziedziczył tę działalność, jak również pasję do pszczelarstwa, po swoim dziadku Kazimierzu Oleksym. On sam natomiast jest absolwentem średniej szkoły pszczelarskiej i posiada niezbędne doświadczenie związane ze swoją pracą.

W ofercie firmy znajdujemy w stu procentach naturalny miód, pochodzący z tzw. pasieki wędrownej. Oznacza to, iż pozyskuje ona pożytek z wielu różnych, pięknych miejsc na terenie gminy Wołów.

Miód 100% naturalny:

Wszystkie mody z Pasieki Oleksy są w pełni naturalne i pozyskiwane w tradycyjny sposób, w sezonie wiosenno-letnim. Do tej pory oferowane były trzy rodzaje miodów, jednak w roku 2022 właściciele zdecydowali się na wprowadzenie kilku nowych produktów.

W Pasiece Oleksy korzysta się ze specjalnego pawilonu pszczelarskiego, jaki służy do przewozu pszczół do najróżniejsze miejsca pożytku na terenie gminy Wołów. Oferowany w pasiece miód lipowy pochodzi z lasów Leśnictwa Dębno, z okolic usytuowanych nad rzeką Odrą.

Wszystko odbywa się z korzyścią dla środowiska!

Działalność Pasieki Zuzia jest przyjazna środowisku naturalnemu. Miód pozyskiwany jest przy pomocy rąk, w zgodzie z założeniami tradycyjnych metod. Oznacza to, że w całym procesie produkcji nie używa się żadnych sprzętów automatycznych ani środków chemicznych. Warto dodać, iż właściciele dbają o to, aby pszczoły miały najlepsze warunki do bytowania, a tym samym do wytwarzania miodu.

Dodatkowo miód pakowany jest w szklane słoiki, a dołączone do produktu etykiety, zamieszki i torby są wykonane z szarego papieru pochodzącego z recyklingu.

Znak „Kraina Łęgów Odrzańskich poleca”

Pasieka Oleksy otrzymała certyfikat „Kraina Łęgów Odrzańskich poleca” w kategorii produkt spożywczy nieprzetworzony.

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz