Pasieka Ziębów

Naturalne produkty z rodzimej pasieki

O nas

Pasieka Ziębów jest prowadzona przez ludzi z prawdziwą pasją. Rodzina Ziębów zajmuje się pszczelarstwem od końca XIX wieku. Przez cały ten okres poszerzali oni swoje doświadczenie i umiejętności, aby jak najmocniej zbliżyć się do perfekcji. 

Oferta Pasieki Ziębów jest bardzo szeroka. Znajdujemy w niej duży wybór miodów spadziowych i nektarowych, pierzgę, węzę pszczelą, matki pszczele, odkłady i wiele, wiele więcej wysokojakościowych produktów.

Miód nektarowy:

W Pasiece Ziębów miody spadziowe i nektarowe są pozyskiwane z czternastu miejsc w okolicy Lipnicy (gmina Środa Śląska oraz Malczyce), gdzie umieściliśmy nasze ule. Uzyskiwane produkty są w pełni naturalne. Co więcej, hodowane przez nas rodziny pszczół mają zbawienny wpływ na uprawy rolne zlokalizowane na pobliskich terenach

Wszystkie miody z Pasieki Ziębów powstają w Lipnicy, przy zastosowaniu odpowiedniego do takiego celu sprzętu. Warto dodać, że właściciele pasieki mają wieloletnie doświadczenie w zakresie pszczelarstwa, co przekłada się na wysoką jakość oferowanych miodów. Podejmowane przez nas działania są przyjazne środowisku naturalnemu, a my sami staramy się jak najlepiej wykorzystywać możliwości regionu, gdzie mieszkamy. Objawia się to np. we współpracy z rolnikami.

Zdobyte nagrody:

W Pasiece Ziębów dba się o wysoką jakość oferowanych produktów. To właśnie z tego względu nasze miody są w 100% naturalne oraz zapakowane w estetyczny sposób — zależy nam na tym, aby opakowania i etykiety realnie odzwierciedlały nasze zaangażowanie w prowadzoną działalność. Takie podejście do pracy zaskutkowało między innymi tym, iż w 2016 roku otrzymaliśmy nagrodę Pszczelarz Roku w konkursie ogólnopolskim.

Wszystko odbywa się z korzyścią dla ekosystemu!

Nie jest tajemnicą, że pszczelarstwo jest bardzo przyjazne naturalnemu środowisku. Hodowla zapylaczy ma dobroczynny wpływ na ekosystem regionu, w którym działamy (powiat średzki), a pozyskiwane przez Pasiekę Ziębów miody mają nie tylko doskonałe walory smakowe i zapachowe, ale także właściwości zdrowotne — szczególnie, jeśli chodzi o wsparcie układu odpornościowego.

Ze względu na świadomość ekologiczną, nasze miody są dystrybuowane tylko w szklanych słoikach. Oznacza to tyle, że żaden z etapów produkcji nie stanowi najmniejszego zagrożenia dla ekosystemu. Co więcej, propagujemy akcje polegającą na zbieraniu użytych wcześniej słoików, a następnie umieszczania w nich zupy, która jest później rozdawana ubogim.

Warto też nadmienić, iż na naszej pasiece retencjonujemy deszczówkę do bezodpływowych zbiorników. Zajmujemy się też wysiewaniem materiału siewnego na „łące pszczelej”.

Znak „Kraina Łęgów Odrzańskich poleca”

Pasieka Ziębów otrzymała certyfikat „Kraina Łęgów Odrzańskich poleca” w kategorii produkt spożywczy nieprzetworzony.

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz