Pizzeria Papi

Najlepsza pizzeria w Wołowie

O nas

Są takie miejsca, które nie potrzebują dodatkowej reklamy. Kierują się do nich mieszkańcy, turyści, osoby związane z biznesem – bo jest smacznie, przystępnie cenowo, przytulnie. Pizzeria Papi ma dokładnie taką renomę – każdy kto chce zjeść coś dobrego w Wołowie, prędzej czy później trafia właśnie tam.

Poza zachwalaną przez stałych bywalców pizzą, każdy znajdzie tu coś dla siebie – w menu znajdą się sałatki, pierogi, różnego rodzaju przystawki i dania główne, a także makarony i foccacia. Jeśli ktoś zapragnie zjeść tutaj zupę, to również się nie zawiedzie!

Pizza prosto z pieca

Z pewnością najlepszą wizytówką tej restauracji jest pizza, która jest poddawana obróbce termicznej w tradycyjnym opalanym drewnem piecu. Ciepło czuć już od progu! W dodatku zerkając ukradkiem, można dojrzeć, jak kucharz przygotowuje ciasto – to kolejny wyróżnik Papi. Ciasto jest tutaj zawsze formowane ręcznie. Przed włożeniem do pieca i nałożeniem składników, na wierzchu placka pojawia się jeszcze jeden, fenomenalny składnik, czyli świeży sos pomidorowy. Jednak czy tylko? Nie, bowiem może on zostać w przypadku niektórych pozycji w menu zastąpiony śmietaną lub… oliwą z oliwek. Dokładnie tak, jak we Włoszech!

Mnóstwo kompozycji smakowych

Pizzę można tu zjeść zarówno klasyczną (margherita, hawajska czy pepperoni), jak i oddać się w ręce kucharzy, którzy tak połączą składniki, że smak zostanie zapamiętany jeszcze na długo po zakończeniu lunchu. Dość rzec, że w menu jest aż… 38 pozycji! To o wiele lepiej niż w niejednej sieciówce, a trzeba przypomnieć, że w Papi receptury są przecież niepowtarzalne i w pełni indywidualne.

Nie tylko pizza

Fakt, że nie samą pizzą człowiek żyje. Dlatego do Papi można przyjść również na pierogi. Ręcznie lepione, tradycyjnie wyrabiane, pełne farszu i pięknie podane. Niezwykle smaczne! Wśród dań warto zwrócić też uwagę na naleśniki nadziewane, które trafiają na stół w podłużnych, prostokątnych półmiskach. W całości skąpane są w sosie – palce lizać!

Znak „Kraina Łęgów Odrzańskich poleca”

Pizzeria Papi otrzymała certyfikat „Kraina Łęgów Odrzańskich Poleca” w kategorii usługa gastronomiczna. Zapraszamy do tego niesamowitego lokalu!

 

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz