Manufaktura Średzka

Piwo Rzemieślnicze- Maciej Abel

O nas

Wyjątkowy Średzki Browar Regionalny o niepowtarzalnym smaku to nie lada gratka dla koneserów rzemieślniczych trunków. Taką ofertą może pochwalić się Manufaktura Średzka, która dba o najwyższą jakość produktu i wyjątkowy charakter. Stworzyła dwa sztandarowe piwa silnie związane z regionem Krainy Łęgów Odrzańskich „Łęgowa Dama” i „Roland”.

W 100% naturalne i regionalne

Piwo jest wytwarzane w małych partiach z dbałością o każdy etap produkcji. Produkcja piwa oparta jest o naturalny proces fermentacji, bez użycia konserwantów. Etykiety nawiązują do symboli lokalnych i tworzone były we współpracy między innymi z Muzeum Regionalnym. Do jednego z produktów wykorzystywany jest kwiat lawendy z lokalnej plantacji.

Łęgowa Dama

Jeżeli jesteś gotowy na nowe doznania i chcesz przeżyć cudowna podróż po Krainie Łęgów Odrzańskich, to koniecznie musisz spróbować tego bogatego w aromat lawendy piwa- „Łęgowa Dama”. Inspiracją do stworzenia tego wyjątkowego smaku była plantacja lawendy, która jest wizytówką Środy Śląskiej- Lawendy Średzkie.

Roland

Jest swoistym symbolem Środy Śląskiej od 1913 roku. Dumnie zdobi Średzki rynek, choć symbolika tej rzeźby pierwotnie upamiętniała klęskę Napoleona pod Lipskiem. Dzisiaj Roland jest nierozłącznym pierwiastkiem Środy Śląskiej, stąd wziął się pomysł na ten pszeniczny browar.

Wszystko odbywa się z korzyścią dla środowiska!

Browar działa zgodnie z filozofią zero waste, słód po procesie zacierania czyli tzw. młuto wykorzystywane jest jako pasza dla zwierząt gospodarczych.

Dostępność:

Browar znajduje się w miejscowości Ciechów w gminie Środa Śląska. Dystrybucja oparta jest o lokalny kanał bezpośredni.

Manufaktura Średzka otrzymała Certyfikat „Kraina Łęgów Odrzańskich POLECA” w kategorii produkt spożywczy przetworzony.

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz