Swojskie z wędzarni

Wędliny prosto z wędzarni

O nas

W Swojskie z wędzarni produkowane są wysokiej jakości wędliny, które powstają dzięki stosowaniu tradycyjnych metod i receptur. Do produkcji wykorzystywane jest świeże mięso wieprzowe, pochodzące z polskich zakładów posiadających odpowiednie certyfikaty. Używane w procesie obróbki przyprawy i zioła są w pełni naturalne, a samo pieczenie i wędzenie odbywa się w prawdziwej wędzarni przy zastosowaniu drewna dębowego lub olchowego. Warto zaznaczyć, iż surowiec ten jest pozyskiwany w Krainie Łęgów Odrzańskich. 

Uwaga! Piwnica pod Wołami zminiła nazwę na Swojskie z wędzarni w 2022 roku.

Wyroby wędliniarskie ze Swojskie z wędzarni są dystrybuowane w małych sklepach, zlokalizowanych w tym samym regionie. Ponadto wszystkie one powstają w reaktywowanym przez właściciela zakładzie masarskim, zwanym u Sztymera. Oznacza to tyle, iż jest to miejsce z tradycjami, które znane jest mieszkańcom Wińska od kilkudziesięciu lat. Od czasu do czasu w Swojskie z wędzarni przygotowane są także wędliny z dziczyzny. Mięso to dostarczane jest przez działające w okolicy koła łowieckie.

Swojskie z wędzarni, czyli pasja od pokoleń!

Wędzarnia Swojskie z wędzarni jest zakładem rodzinnym. Proces przygotowania wędlin jest dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Cel zawsze jest ten sam: stworzyć produkt wyróżniający się naprawdę wysoką jakością.

Ważne jest, że wyroby z tego zakładu powstają bez zastosowania szkodliwej chemii oraz sztucznych konserwantów. Zamiast tego stawia się tam na rozwiązania naturalne. Wszystko w trosce o zdrowie oraz o długi okres świeżości i prawdziwie bogaty smak.

Warto nadmienić, iż jakość wędlin ze Swojskie z wędzarni to wynik wielu czynników, w tym także faktu, iż właściciel ukończył szkołę kierunkową. Dzięki temu posiada on cenną wiedzę odnośnie do mięsa i jego struktury, jak również najróżniejszych receptur potrzebnych do jego obróbki.

Wszystko odbywa się z korzyścią dla środowiska!

Oferta Swojskie z wędzarni pozostaje neutralna dla środowiska. Oznacza to, że działania prowadzone w zakładzie w najmniejszym stopniu nie zagrażają przyrodzie. Firma spełnia wszelkie norny produkcyjne oraz dba o stały nadzór weterynaryjny.

Ponadto w procesie produkcji nie są używane żadne szkodliwe substancje konserwujące, a liczba odpadów jest tak mała, jak to możliwe.

Znak „Kraina Łęgów Odrzańskich poleca”

Swojskie z wędzarni otrzymało certyfikat „Kraina Łęgów Odrzańskich poleca” w kategorii produkt spożywczy przetworzony.

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz