SZTUKA Restaurant

Restauracja, w której dania są małymi dziełami sztuki

O nas

Co się stanie, gdy półfinalista „Master Chef” otwiera swoją własną restaurację? Jeśli będzie to człowiek taki jak Mariusz Komenda, to można spodziewać się tylko i wyłącznie wszystkiego co najlepsze. A w tym przypadku również… najpiękniejsze.

Tutaj dania są nie tylko fantazyjną kompozycją smaku, ale też świetnie wyglądają. I pachną! „Sztuka” jest idealnym miejscem na randkę – obiad lub deser we dwoje stanie się tu niezapomnianym przeżyciem. Co można powiedzieć o menu? Trudno się wypowiadać o konkretnych potrawach, bo ich spis jest zależny od pory roku, a w dodatku… zmienia się co dwa tygodnie.

Tu nie można się nudzić!

Nawet najbardziej wybredne podniebienia będą w stanie znaleźć swoją strefię komfortu w „Sztuce”. System zmiany menu, połączony z poszukiwaniem składników – zarówno tych lokalnych, sezonowych, jak i unikalnych, z całego świata – to absolutny fenomen. Aby być na bieżąco, trzeba śledzić fanpage na Facebooku, bo właśnie tam pojawiają się minimalistyczne, acz dobrze opisane karty dań. Czego można się spodziewać? Jednym z ostatnich hitów była pierś kaczki z gruszką w Prosecco, przyozdobiona płatkami 24-karatowego złota, z dodatkiem fasolki szparagowej w oliwie truflowej. Cena za ten specjał została ustalona na poziomie 40 złotych, a pozostałe dania również oscylują w obrębie bardzo przystępnych kwot.

Dzięki temu na obcowanie z prawdziwą sztuką kulinarną może pozwolić sobie niemal każdy!

Wyjątkowa restauracja w Środzie Śląskiej

Miejsce to otrzymało certyfikat „Kraina Łęgów Odrzańskich Poleca” w kategorii usługa gastronomiczna, jako jedno z dwóch w pierwszej edycji. Bez wątpienia jest to miejsce wyjątkowe; zarówno ze względu na wyjątkowo utalentowanego szefa kuchni, Mariusza Komendę, jak i  dania, które są przez niego opracowywane i podawane w niesamowitej oprawie. Również samo wnętrze restauracji to mała galeria sztuki. Zapraszamy do odwiedzania tej restauracji!

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz