Szwiecowe Drewno

Rękodzieło drewniane

O nas

Janusz Szwiec, właściciel pracowni Szwiecowe Drewno, tworzy niepowtarzalne dekoracje oraz przedmioty użytkowe z drewna. Dlaczego niepowtarzalne? Ponieważ jest to prawdziwe rękodzieło! Przedmioty te są wykonywane z uwagą, osobiście przez Pana Janusza. Nie znajdziemy tu miejsca dla tzw. taśmowej produkcji, ponieważ zgodnie z myślą przewodnią, każdy kawałek drewna ma tu zamknąć w swoim kształcie odmienną historię.

Wyroby pochodzące z pracowni cechują się wyjątkową jakością – obok indywidualnego charakteru, to ich główny wyznacznik. Każda deska do krojenia, misa, ozdoba to przedmioty z duszą, w których czuć zielono-niebieskie tętno Krainy Łęgów Odrzańskich.

 

Certyfikat „Podstawka – dzięcioł”

Wśród produktów pochodzących ze Szwiecowego Drewna, znajdujemy także oryginalną podstawkę w kształcie dzięcioła. Ptak ten jest występuje w Krainie Łęgów Odrzańskich i jest istotną częścią ekosystemu. Certyfikowana podstawka to nie tylko owoc pasji autora, ale także idealne połączenie ze sobą nowoczesności i tradycji. Warto zauważyć, iż choć projekt ozdoby jest jeden, to każdy egzemplarz pozostaje w pełni niepowtarzalny. Wynika to z faktu, iż każdy z nich Janusz Szwiec wykonuje ręcznie, co uszlachetnia samą podstawkę.

Certyfikat „Misy z drewna”

Obok ozdób, niezwykle ważne dla Pana Janusza są przedmioty o charakterze użytkowym. Stąd drugi certyfikat, który tym razem wyróżnia wyjątkowe misy drewniane, które wyszły spod ręki artysty. Odpowiednio zabezpieczone, świetnie obrobione kawałki drewna przetrwają dekady – podobnie, jak miało to miejsce z przyborami naszych babć i prababć. Ponadczasowy wygląd nigdy nie wyjdzie z mody!

Ten partner posiada certyfikat

Gdzie nas znajdziesz